Aktualności

Nowy rok, nowe wyzwania – wytłaczarka dla Cooper Standard Polska

16.02.2015

Nowy rok 2015 firma Zamak Mercator zainaugurowała dostarczeniem przemysłowej wytłaczarki jednoślimakowej EHP-32 dla firmy Cooper Standard Polska Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Nie pierwszy raz firma Cooper Standard, światowy lider w produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej, obdarza nas swoim zaufaniem.

Dostarczone urządzenie w pełni dostosowane jest do wysokich wymagań Klienta i wychodzi naprzeciw jego potrzebom. Parametry techniczne wytłaczarki pozwalają na zastosowanie jej w liniach produkcyjnych do przerobu małych partii materiałów, prób technologicznych polimerów, jak i również umożliwiają pełnienie funkcji co-extrudera.

wytlaczarka jednoslimakowa tworzywo

Układ uplastyczniający wytłaczarki grzany jest elektrycznie i chłodzony powietrzem, podczas gdy strefa zasypu granulatu chłodzona jest wodą. Standardowym wyposażeniem wytłaczarki jest lej zasypowy z tzw. szybkim spustem granulatu. Współpracujące ze sobą powierzchnie ślimaka i cylindra są azotowane jonizacyjnie do twardości powyżej 1000º [HV], na grubość minimum 0.5 [mm]. Warstwa azotowana znacznie podnosi odporność układu plastyfikującego na zużycie.

Podane cechy wytłaczarki EHP-32 sprawiają, że jest ona produktem niezwykle funkcjonalnym i niezawodnym, który będzie mógł być używany przez pozostałe zakłady firmy Cooper Standard, usytuowane poza granicami Polski.

Licznik odwiedzin: 48998