Aktualności

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

16.07.2021

Polskie wytłaczarki jednoślimakowe i linie produkcyjne do przetwarzania mieszanek gumowych, kauczukowych oraz silikonowych seria BLACK i GREEN:
Zamak Mercator jest jednym z nielicznych polskich producentów, a jedynym z ponad 70-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowie kompletnych linii przemysłowych oraz laboratoryjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych i mieszanek gumy i silikonu.

Wytłaczarki jednoślimakowe Zamak Mercator do przetwarzania mieszanek gumy, kauczuku oraz silikonu, są używane w wielu polskich i międzynarodowych zakładach.
Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży przetwórstwa gumy i silikonu, stosujemy sprawdzone rozwiązania techniczne, nie obawiając się jednocześnie nieznanych dotychczas innowacyjnych pomysłów.
W zależności od potrzeb klienta, które mają decydować o sukcesie jego biznesu, zawsze dobieramy takie wytłaczarki, które te oczekiwania zagwarantują.

W ofercie Zamak Mercator można znaleźć wytłaczarki z serii BLACK i GREEN:

  • seria BLACK- doskonale sprawdza się podczas produkcji większych materiałów gumowych, a jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach, z bardzo dużym obciążeniem i sięgającym nawet 700 bar ciśnieniem.
  • seria GREEN – dedykowana do produkcji wyrobów z gumy i silikonu, przy lżejszych warunkach pracy i sięgającym max 400 bar ciśnieniu.

Wielu naszych Klientów wybrało linie z zastosowanymi wytłaczarkami, odnajdując w nich wiele zalet i korzyści, takich jak chociażby:

  • nowoczesne systemy automatyki i sterowania,
  • funkcjonalne ekrany dotykowe,
  • innowacyjne układy grzewczo-chłodzące,
  • precyzyjną i wiarygodną regulację temperatury,
  • dokładne pomiary wartości fizycznych produktu,
  • precyzyjne działanie wg. zadanych receptur,
  • zdalną obsługę serwisową za pomocą Ethernet

Wytłaczarka jednoślimakowa do mieszanek gumowych fi 60

W zależności od wymagań Klienta, opisane wytłaczarki mogą pracować jako samodzielne urządzenia, ale też co wydaje się praktyczniejszym wykorzystaniem, jako jeden z elementów gotowej linii produkcyjnej do wulkanizacji mieszanek gumowych (kauczukowych) i silikonowych.

Wówczas tak skonfigurowana linia składa się z wytłaczarki ze średnicą ślimaka fi 60/90 i L/D 20, głowicy wytłaczarskiej, pieca szokowego IR, pieca tunelowego IR, wanny chłodzącej, odciągu gąsienicowego oraz urządzenia pomiarowego i systemu cięcia oraz konfekcjonowania produktu.

 Wymienione składowe linii, są wykonane w Polsce, a zastosowane komponenty np. sterowania są znanych europejskich producentów.

„Nasze maszyny są w stu procentach Made in Poland. Od samego początku tworzymy urządzenia w Polsce, w naszym zakładzie w Skawinie. W swojej działalności łączymy kompetencje z nowoczesnymi rozwiązaniami i najnowszymi trendami w branży, a wieloletnie doświadczenie jest dla Klientów gwarancją spełnienia wszystkich oczekiwań.” – stwierdza Bogusław Kiszka , prezes zarządu. – „Produkowana przez nas urządzenia wyróżniają się na tle międzynarodowej konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami.”

Segment pieca tunelowego IR do wulkanizacji

We właściwym doborze pomogą eksperci Zamak Mercator i dobiorą odpowiednią konfigurację wytłaczarki lub, co może być większym wyzwaniem, zaproponują kompletną linię produkcyjną. Zamak Mercator uczestniczy również w prestiżowym unijnym projekcie „NEWEX”, który opiera się na współpracy partnerów z branży przemysłowej i uniwersyteckich jednostek naukowych z krajów Unii Europejskiej. Wynikiem prac w tym przedsięwzięciu są nowatorskie rozwiązania techniczne, ale i też ważne kontakty oraz znajomości nawiązane między wszystkimi uczestnikami.

Odciąg gąsienicowy

Licznik odwiedzin: 48998