Aktualności

Wschodnia ekspansja

21.04.2016

Firma Zamak Mercator wykonała kolejną linię do produkcji filamentu przeznaczonego do drukarek 3D. Tym razem wśród nabywców linii znalazła się ukraińska firma ORDA Ltd. z siedzibą we Lwowie.

Wyprodukowana linia do wytłaczania żyłki stosowanej w drukarkach 3D, umożliwia ekstruzję filamentu o przekroju kwadratowym o boku 1,6 mm, 2,4 mm i 4,00 mm z tworzyw typu poliolefiny.

Elementem formującym żyłkę jest zamontowana do wytłaczarki głowica grzana elektrycznie, wyposażona w czujnik ciśnienia i bezpieczeństwa. Wanna chłodząca posiada dodatkowo zbiornik, termometr, pompę obiegową i wymiennik ciepła, umożliwiający utrzymanie stałej temperatury. Taki układ zmniejsza zużycie bieżącej wody. W celu zoptymalizowania i utrzymania zadanej średnicy żyłki służy odciąg rolkowy regulujący prędkość odciągania. Ostatnim komponentem linii do produkcji filamentu do drukarek 3D jest nawijarka dwuwrzecionowa, nawijająca na dwie szpule.

Jako producent linii firma Zamak Mercator ma kolejny powód do dumy, wynikający z faktu, iż urządzenia znajdują swoich nowych użytkowników wśród coraz szerszego grona zagranicznych odbiorców.

Wszystkich zainteresowanych tym produktem zachęcamy do kontaktu z Działem Handlowym.

 

Licznik odwiedzin: 48998