Aktualności

Wytłaczarki do gumy i silikonu – najnowsze mieszanki, najnowszy sprzęt

16.09.2019

Biorąc pod uwagę szerokie zapotrzebowanie na wyroby gumowe o wysokiej jakości oraz zróżnicowanym przeznaczeniu, coraz większą uwagę kładzie się na udoskonalenie receptur mieszanek do wyrobów gumy. Zauważalne jest również wprowadzanie na rynek coraz to nowszych mieszanek gumowych o pożądanych, nowych właściwościach. W skład mieszaniny wchodzi zazwyczaj jeden z kilku rodzajów kauczuku oraz pozostałe surowce, mające wpływ na końcowe właściwości produktu. Mieszanki przeznaczone do wytłaczania gumy cechują się możliwie dużą plastycznością, a także, co ważne, zdolnością do zachowania kształtu wytłaczanego profilu. Te dwie właściwości fizyczne mają decydujące znaczenie w kształtowaniu ogólnej jakości wyrobów z gumy. W trakcie wyboru odpowiedniej mieszanki gumowej, warto również kierować się takimi parametrami jak twardość mieszanki oraz warunki zastosowania.

W obecnym momencie, na rynku istnieje wielu producentów gumy, którzy specjalizują się w tworzeniu najnowszych mieszanin. Dopracowali oni technologiczne procesy produkcji do perfekcji, w celu otrzymania jak najlepszego gumowego produktu. Po opracowaniu idealnego składu mieszanki do produkcji gumy, kluczowym czynnikiem wyróżniającym producenta na tle konkurencji, pod kątem jakości sprzedawanych produktów, są maszyny, które zostaną zastosowane w procesie produkcji elementów gumowych. Dlatego tak ważne jest wybranie wytłaczarek do gumy, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Wytłaczanie jest jedną z głównych metod przetwórstwa gumy – wspomnianą techniką produkuje się takie wyroby jak np.: węże, sznury o różnych profilach, uszczelki, kable oraz wiele półproduktów o zróżnicowanym przeznaczeniu. W związku z tym, kluczowym elementem podczas zakupu wytłaczarki do produkcji gumy jest wybór producenta, który odpowiednio dobierze sprzęt do potrzeb klienta.

ZAMAK MERCATOR posiada w swojej ofercie wytłaczarki niewielkich rozmiarów stosowane do wytłaczania precyzyjnych profili gumowych o małych gabarytach lub pracujące jako wytłaczarki w procesie koekstruzji, ale i także duże maszyny do profili wielkogabarytowych wytłaczanych z dużą wydajnością. Istotne jest, że wytłaczarki są projektowane i dobierane do każdego projektu indywidualnie, zarówno pod względem wielkości, typu maszyny jak i pod względem geometrii ślimaka. Wszystko po to, aby zapewnić perfekcyjne dopasowanie wytłaczarki, narzędzi i przetwarzanych materiałów oraz wytłaczanych profili. Wytłaczarki sprawdzą się do przetwarzania zarówno mieszanek gumowych ogólnego, jak i specjalnego przeznaczenia. Dzięki temu każdy kto potrzebuje w swojej produkcji zastosowania procesu wytłaczania gumy, jest w stanie skonfigurować wytłaczarkę ZAMAK MERCATOR dopasowaną do stosowanych przez siebie materiałów.

Jednoślimakowe wytłaczarki do gumy i silikonu ZAMAK MERCATOR, ze względu na swoją innowacyjną konstrukcję, doskonale sprawdzą się podczas pracy nawet w trudnych warunkach z wysokimi ciśnieniami i dużym obciążeniem. Sekretem ich niezawodnego działania są m.in: wysokie możliwe do osiągnięcia w trakcie pracy momenty obrotowe oraz zapewnienie stałego maksymalnego momentu obrotowego w całym zakresie prędkości przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Dodatkową zaletą jest wyposażenie wytłaczarki w opracowany przez ZAMAK MERCATOR mechanizm zamknięcia klinowego z napędem hydraulicznym oraz zawiasem podtrzymującym głowicę, który umożliwia jej otwieranie i zamykanie przy użyciu niewielkiej siły, nawet w przypadku głowic o dużej masie. Technologia 3D pozwala na współpracę z zamknięciem klinowym, polegającą na centrowaniu głowicy względem cylindra w trakcie zamykania. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i wygodę pracy. Cały proces jest kontrolowany poprzez sterownik urządzenia oraz system bezpieczeństwa, który wykorzystuje sygnalizację optyczną oraz dźwiękową.

Ekologiczne termoregulatory zastosowane w wytłaczarkach posiadają doskonałe parametry techniczne i jednocześnie są proste w obsłudze. Trwałe i wytrzymałe komponenty gwarantują niezawodność działania oraz możliwie największą dokładność termostatowania, co przekłada się bezpośrednio na jakość otrzymanych elementów gumowych.

W związku z obserwowanym rozwojem w sektorze przetwórstwa gumy spowodowanym wysokimi wymaganiami klientów jakie stawiane są nowoczesnym gumom, producenci wyrobów gumowych dokładają wszelkich starań by ich produkty były wytrzymałe i spełniały indywidualne oczekiwania. Oferta wytłaczarek ZAMAK MERCATOR jest więc kierowana do producentów, którym zależy na tym, aby ich produkty były bezkonkurencyjne i słynęły jako wyroby gumowe najwyższej jakości.

Licznik odwiedzin: 48998