Aktualności

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

16.11.2018

W Portugalii w mieście Minho, mają miejsce kolejne spotkania i kongresy organizowane przez uczestników prestiżowego projektu NEWEX. Reprezentanci ZAMAK MERACTOR odwiedzili tamtejszy Uniwersytet i wzięli udział w ciekawych wykładach.

Jak Państwo dobrze wiecie, ZAMAK MERCATOR bardzo aktywnie uczestniczy w prestiżowym unijnym projekcie NEWEX, którego celem jest szeroko pojęte tworzenie nowatorskich rozwiązań technicznych w wytłaczaniu, ale i też nawiązanie ważnych kontaktów i znajomości między wszystkimi uczestnikami. W inicjatywie biorą udział najlepsze uczelnie techniczne i przedsiębiorstwa z Czech, Słowacji, Portugalii oraz Polski – oprócz ZAMAK MERCATOR, pojawia się jeszcze tylko Politechnika Lubelska.
Pierwszego dnia została przedstawiona historia całego uniwersytetu, a także zostało zorganizowane oprowadzanie po wydziale Innovation in Polymer Engineering oraz kampusie. Następnie odbył się wykład profesora Antonio Gaspar Cunha, w którym poruszał zagadnienie zintegrowanych procesów modelowania i optymalizacji. W kolejnych dniach odbyły się dwa seminaria – „Wpływ Plastików na środowisko – Zagrożenia i możliwości jakie się z tym wiążą” prowadzony przez Cenceicao Paiva, a także „Współpraca między Uniwersytetem a Przemysłem – TecMinho” wygłoszony przez Adrianę Cunha. Na koniec grupa została oprowadzona po wydzale inżynierii polimerów. Dalsze dni to wizyty w laboratoriach w Done, o których opowiadał Alvaro Sampaio i wykonywano kolejne badania.

Cieszymy się, ze uczestniczymy w tak ważnym unijnym projekcie. Każda taka zagraniczna wizyta to dla nas szansa na rozwój oraz promowanie produktów i marki ZAMAK MERCATOR poza granicami Polski.

Licznik odwiedzin: 48998