Aktualności

ZAMAK MERCATOR wygrywa przetarg na laboratoryjną walcarkę!

07.11.2018

Z przyjemnością Państwa informujemy, że udało nam się wygrać kolejny przetarg. Tym razem giełdowa spółka PCC Rokita działająca w branży szeroko rozumianych tworzyw sztucznych i przemysłu kosmetycznego, budowlanego oraz tekstylnego, wybrała naszą najnowocześniejszą walcarkę laboratoryjną do przetwarzania mieszanin polimerowych wraz z automatycznym systemem nawijania.

 

 

Najważniejszą właściwością walcarek ZAMAK MERCATOR jest zdolność symulacji procesów przemysłowego walcowania w warunkach laboratorium, dlatego właśnie nasze urządzenia są najbardziej pożądane przez Klientów. Nasza walcarka jest uniwersalnym, precyzyjnym i zautomatyzowanym narzędziem badawczym - umożliwia prowadzenie badań różnego rodzaju mieszanek gumy oraz polimerów.

 

Elementem roboczym naszej walcarki są dwa grzane walce, pokryte warstwą chromu technicznego, nadającemu im najwyższą twardość i gładkość powierzchni. Walce mają możliwość obracania się niezależnie z różną prędkością, a odległość między nimi regulowana jest bezstopniowo w zakresie od 0,1 mm do 10 mm z dokładnością aż do 0,1 mm. Regulacji szczeliny można dokonywać również podczas pracy walcarki, co stanowi niezmiernie praktyczną, ale i bezpieczną możliwość. Źródłem mocy maszyny są dwa nowoczesne silniki prądu przemiennego wykonane w technologii 120Hz. Mają one znacznie zwiększony zakres sterowania prędkością obrotową oraz zapewniają stały maksymalny moment obrotowy w całym zakresie prędkości. Walcarka jest dodatkowo wyposażona w automatyczny system zawijania walcowanego tworzywa od krawędzi walca ku jego środkowi, co stanowi innowacyjne i przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Równie istotne podczas projektowania jest bezpieczeństwo obsługi, ergonomia i krótki czas przygotowania urządzenia do kolejnego badania, o czym nasi konstruktorzy nie zapominają.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998