Aktualności

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie postawiła na jednoślimakową wytłaczarkę fi16

20.06.2018

Kolejne urządzenie ZAMAK MERCATOR wspiera naukę i rozwój studentów na polskich uczelniach. W laboratorium Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie stanęła właśnie nasza następna wytłaczarka.

Jednoślimakowa wytłaczarka fi16 trafiła na wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH i od początku była projektowana z myślą o badaniach. Zadaniem maszyny jest przetwarzanie materiału uformowanego na wzór folii, której kształt uzyskiwany jest przy pomocy głowicy szczelinowej wyposażonej w dwie strefy grzewcze oraz grzany łącznik.

Testy kontrolne zostały przeprowadzone na barwionym tworzywie HDPE, a w kolejnych etapach użyto już materiału, który docelowo będzie badany na wytłaczarce. Maszyna mistrzowsko poradziła sobie z zadaniem, w związku z czym kadra naukowa mogła rozpocząć pracę.

 Nasza współpraca z uczelniami wyższymi, akademiami technicznymi oraz wszelkimi instytutami badawczymi, pozwala na lepsze wyposażenie laboratoriów w niezawodne polskie urządzenia, ale i też przedstawia ZAMAK MERCATOR studentom, którzy czasami nie zdają sobie sprawy, że w naszym kraju istnieją sprawdzone firmy, które swoimi kompetencjami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz know-how dorównują, ale i wielu przypadkach przewyższają największych międzynarodowych graczy na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym i naszym Instytutem Badawczo - Rozwojowym.

Licznik odwiedzin: 48998