Aktualności

Linia do pokrywania kabli ( światłowód) tworzywem sztucznym – kolejna instalacja ZAMAK MERCATOR

06.02.2018

Nowy rok, nowe wyzwania - ZAMAK MERCATOR zaprojektował, wykonał i zainstalował w pełni zautomatyzowaną  linię  ( własne sterowanie i automatyka ),

linia ma służyć do pokrywania kabli tworzywem sztucznym, metodą ekstruzji. Łącza te docelowo będą eksploatowane na zewnątrz i będą prowadzić prąd od punktu dystrybucji do konsumenta. Stosowane tutaj tworzywo to specjalna mieszanka tzw. FRNC (Flame Retardant Non-Corrosive) czyli uniepalnione tworzywo na bazie kopolimeru octanu winylu i etylenu.

Przy projekcie wiedzieliśmy, iż linia będzie musiała być kompatybilna z innymi maszynami. Nasza realizacja dotyczyła przede wszystkim głównych elementów linii, w której skład m.in. wchodzą: urządzenie zdawcze trawersujące, urządzenie zdawcze nitki, wytłaczarki jednoślimakowe fi 60 i fi 20, zespół wanien chłodzących z chillerem, odciąg, licznik metrów, akumulator odbiorczy oraz urządzenie odbiorcze trawersujące.

Linia ZAMAK MERCATOR może pracować z prędkością do 150 m/min, produkując kabel o średnicy do 12 mm, co jest naprawdę niezwykłym osiągnięciem. Natomiast wytłaczarka do FRNC, która wchodzi w skład zespołu, przystosowana jest do pracy przy bardzo wysokim ciśnieniu – nawet do 600 bar! 

Z uwagi na wysokie wymagania bezpieczeństwa ze strony naszego Klienta, wszystkie elementy linii ZAMAK MERCATOR wyposażone zostały w specjalne zabezpieczenia, m.in. kurtyny świetlne, osłony stałe i wyłączniki bezpieczeństwa. Wszystko zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Fakt, iż automatyka całości linii, wraz z połączeniem składników od innych wykonawców, oraz zainstalowanie i połączenie jej z pozostałymi elementami jest owocem pracy ZAMAK MERCATOR, co pokazuję nasze możliwości i kompetencje.

Jesteśmy przekonani, że dzięki produktom ZAMAK MERCATOR nasi Klienci nie tylko, że poszerzą swoje możliwości i udoskonalą swoją działalność, ale i powiększą zyski.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 44410