Linia do wytłaczania profili gumowych w Mazanowicach
01.04.2014W lutym 2014 do firmy Gumotest w Mazanowicach została dostarczona linia do wytłaczania profili gumowych, wyposażona w innowacyjne piece wulkanizacyjne IR.
Firma Gumotest działa na rynku od 1997 roku i specjalizuje się w produkcji ponad 600 różnych rodzajów uszczelek i profili gumowych do szerokiego zakresu zastosowań. Firma zdecydowała się na zakup linii do wytłaczania profili gumowych produkcji Zamak Mercator mając na uwadze unowocześnienie i zwiększenie wydajności posiadanego parku maszynowego.
W skład linii wchodzą następujące urządzenia:
- wytłaczarka EHR-60i 18D do gumy z odgazowaniem
- walce podające z lejem zasypowym
- agregaty grzewczo chłodzące TCU
- głowica wytłaczająca
- wyposażona w kanał powietrzny do produkcji rurek
- segmentowe piece wulkanizujące - IR
- piec szokowy IR 6kW (podczerwień – krótkie fale)
- piec tunelowy IR – 2 segmenty po 3m każdy (podczerwień – średnie fale)
- wanna chłodząca
- odciąg gąsienicowy
- układ przedłużonej gąsienicy
- pomiar laserowy „in time”
- kompletny system sterowania linią.
Nowatorska linia umożliwia przeprowadzenie procesu wulkanizacji gumy i silikonu w polu promieniowania podczerwonego. Nowa technologia polegająca na zastosowaniu wyżej wymienionych pieców wulkanizujących zapewnia efektywny proces w odniesieniu do czasu sieciowania, jakości produktu oraz kosztów procesu.
Piece szokowe i tunelowe wyposażone w promienniki IR wysokiej mocy, mogą być wykorzystane do produkcji profili o bardzo zróżnicowanych kształtach i grubościach. Promieniowanie IR zapewnia bardzo szybkie i efektywne nagrzewanie materiału bez użycia dodatkowego medium grzewczego oraz z pominięciem strat ciepła do otoczenia. Piece szokowe o konstrukcji przelotowej, mają możliwość regulacji kata komory, jej wysokości oraz długości w celu dostosowania pieca do przechodzącego przez nią profilu, jak również prowadzenia procesu wstępnej wulkanizacji w temperaturze maksymalnie do 700°C.
Piec tunelowy IR składający się z modułów o długości 3m każdy, umożliwia dopasowanie długości do danego procesu tworząc ciąg tunelowy oraz krótki czas ogrzewania i wulkanizację w całej objętości wytłoczonego profilu, zapewniając stabilność wymiaru i wysoką jakość produktu.
Licznik odwiedzin: 48998