Aktualności

Badania na tworzywie do produkcji klejów, innowacyjna technologia i niezawodne urządzenia ZAMAK MERCATOR

26.02.2018

Wraz z coraz prężniej większym bogaceniem się polskich przedsiębiorstw, jeszcze chętniej zgłaszają się do nas firmy zainteresowane testami, a za czym idzie - naszymi produktami.

Wraz z coraz prężniej większym bogaceniem się polskich przedsiębiorstw, jeszcze chętniej zgłaszają się do nas firmy zainteresowane testami, a za czym idzie - naszymi produktami.

 

A tymczasem kolejne udane badania za nami. Tym razem zgłosił się do nas zakład z branży produkcyjnej klejów do przemysłu m.in. obuwniczego, stolarskiego czy motoryzacyjnego. Każde nowe tworzywo, na którym mamy przyjemność eksperymentować i sprawdzać nasze urządzenia, to dla nas świetne wyzwanie i możliwość doskonalenia się - a to jest dla ZAMAK MERCATOR najważniejsze.

 

W tym przypadku, przedmiotem testów było wytłoczenie próbek z recyklingowego PE z folii stretch, sznurów z PE+WA oraz z kauczuku butylowego z kauczukiem SBS, które dostarczyła nam zainteresowana firma. Głównym celem, było zaś sprawdzenie możliwości wytłaczania przygotowanych mieszanek, uformowanie wytłoczyny, ocena jej powierzchni w zależności od składu chemicznego, jak i ogólne spojrzenie na homogeniczności mieszaniny.

 

Nasza wytłaczarka laboratoryjna dwuślimakowa 2x24 świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Podczas całego procesu, zwiększano prędkość pracy maszyny od 10obr/min do 70obr/min, a w zależności od modyfikacji komponentów, zmieniana była również temperatura.  

 

Podczas wszystkich naszych eksperymentów prowadzony jest kompleksowy zapis parametrów pracy wytłaczarki, pobierane są próbki, a najbardziej istotne momenty są nagrywane w celu późniejszej, szczegółowej analizy. Przeprowadzanie takich testów pozwala nam idealnie dopasować projekt linii produkcyjnej oraz ocenę czy sugerowany proces jest odpowiedni dla otrzymania finalnego produktu, który znajdzie nabywców u klientów albo będzie przedmiotem dalszych badań naukowych.

Licznik odwiedzin: 48998