Aktualności

Współpraca z renomowanymi markami oraz nietypowe materiały – to co nas nakręca do działania!

20.12.2017

Mimo zbliżającego się końca roku i świątecznej atmosfery, wciąż posuwamy się do przodu. Naszym kolejnym, bardzo ciekawym doświadczeniem było przeprowadzenie badań dla znanej marki kosmetycznej L’Oréal.

Testy zostały przeprowadzone na bardzo interesującym materiale – wosku, który stosowany jest jako baza perłowa w szamponach do włosów. Zadanie miało kilka celów. Najważniejszym z nich było przetłaczaniu materiału w celu sprężenia go oraz przeprowadzenia w stan ciekły. Granulat został przetłoczony w różnych temperaturach, tak aby sprawdzić wydajność wytłaczania wosku, możliwości przetwórcze wytłaczarki oraz efektywność energetyczną samego procesu. 

W tych nieszablonowych próbach, wytłaczarka ZAMAK MERCATOR miała dość niestandardowe zastosowanie - zamiast typowego wytłaczania stałego profilu, służyła do dozowania cieczy.

Jak widać nasze urządzenia doskonale sprawdzają się również w przemyśle kosmetycznym, a jak powszechnie wiadomo, w związku z kontaktem ze skórą człowieka, produkcja ta jest bardzo wymagająca.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998