Aktualności

Grupa Azoty nabywcą laboratoryjnej linii do granulacji marki ZAMAK MERCATOR

20.11.2017

Jest nam niezwykle miło Państwa poinformować, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., dołączyła do grona usatysfakcjonowanych Klientów ZAMAK MERCATOR, kupując od nas laboratoryjną linię do granulacji.

Zamówiona linia składa się z laboratoryjnej wytłaczarki dwuślimakowej modułowej o średnicy ślimaków fi24, wanny chłodzącej z osuszaczem oraz granulatora.

Wybrana wytłaczarka wyposażona jest w głowicę do żyłki wraz z wymiennymi narzędziami do produkcji dwóch strug kanalików o średnicach 2, 3 i 4 mm. To urządzenie ma innowacyjne rozwiązanie - przełączalną przekładnią, która pozwala na bardzo łatwe zmienianie kierunku pracy (obrotów) ślimaków - przeciwbieżnego i współbieżnego.

Wytłaczarka składa się z modułu napędowego oraz modułu wymiennego, co pozwala na dalsze bezkolizyjne uzupełnianie parku maszynowego. Jest to niezwykle oszczędne i praktyczne rozwiązanie, stworzone z myślą sensu stricto o pracach badawczych. W eksploatacji badawczej (naukowej), poszczególne maszyny, nie są zazwyczaj używane regularnie, gdyż najczęściej są to potrzeby okresowe, zatem przydatna jest ich duża uniwersalność.

Granulator może ciąć, maksymalnie aż cztery żyłki na raz, produkując przy tym granulki o długości od 2 mm do 5 mm. Cały proces można łatwo regulować, sterując prędkością obrotu noża, dzięki nowoczesnemu i funkcjonalnemu panelowi.

Nadzwyczaj istotną cechą urządzeń laboratoryjnych produkowanych przez Zamak Mercator jest kompaktowa budowa linii. Także przy tym projekcie wzięliśmy to pod uwagę. Nasza cała linia ma zaledwie około 7 m długości.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998