Aktualności

Druk 3D - Kolejna linia do produkcji filamentu u polskiego producenta

02.10.2017

Następna prężnie rozwijająca się polska firma z rejonu Warszawy, dołączyła do grona posiadaczy naszych linii. Druk 3D w Polsce z każdym miesiącem zwiększa zakres zastosowania. To z kolei powoduje wzrost zapotrzebowania na produkcję filamentu do druku 3D.

To, że producentów filamentu przybywa nie jest tajemnicą, ale nie każdy filament spełnia oczekiwania druku 3D. Stabilizacja druku jest krytyczna dla uzyskania dobrego elementu drukowanego. Taki stan jest idealną okazja dla nas, by kolejny raz pokazać jak precyzyjne i nowoczesne są nasze produkty.

Na prośbę naszego Klienta, najpierw zostały wykonane testy wytłaczania tworzywa, które zostało wybrane ze względu na końcowe zastosowanie filamentu. Decyzja padła na polimer o bardzo dobrych właściwościach do druku 3D, ale niestety o trudnej przetwarzalności metodą swobodnego wytłaczania, jaką produkowany jest filament. W wyniku testów dobrane zostały narzędzia oraz parametry technologiczne linii, przy których można osiągnąć  produkt najwyższej jakości.

Zamówiona linia w ZAMAK MERCATOR, składa się z osuszacza surowca z podajnikiem pneumatycznym, dozownika zamontowanego na wytłaczarce jednoślimakowej współpracującej z pompą tworzywa, która zapewnia stabilny przepływ tworzywa bez pulsacji oraz głowicy z narzędziami do produkcji filamentu. Oprócz tego nasza linia posiada dwie wanny - ciepłą oraz zimną, na której zamontowany jest osuszacz zdmuchujący wodę z filamentu, laserowy pomiar średnicy, odciąg gąsienicowy, nawijarka dwuślimakowa z licznikiem metrów oraz chiller chłodzący wodę w wannach.

Linie ZAMAK MERCATOR są w bardzo wysokim stopniu zautomatyzowane. Dozowanie przebiega niezwykle płynnie, dzięki zespołowi dwóch dozowników pneumatycznych, których zadaniem jest podawanie granulatu do suszarki, a suche tworzywo z wylotu suszarki do dozownika grawimetrycznego. Dozownik ten miesza granulat z koncentratem barwiącym, zapewniając bardzo stabilną powtarzalność barwy produkowanego filamentu. Uniwersalny ślimak do tworzyw o specjalnej konstrukcji, pozwala na przetwarzanie polimerów tj. PLA, ABS, PP, PE, PVC.

Chiller wody oferowany w naszych liniach, zapewnia bardziej ekologiczne, a zarazem ekonomiczne podejście - woda w wannach chłodzących nie jest pobierana z wodociągu, lecz krąży w układzie. Istnieje również możliwość zastosowania wody zimnej - do 5 °C, co znacznie zwiększa efektywność chłodzenia filamentu, a to jest kluczowym etapem dla możliwości produkcyjnych linii.

Jesteśmy bardzo dumni, iż linie ZAMAK MERCATOR do produkcji filamentu, znajdują tak wielu chętnych i nieustająco budzą zainteresowanie.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998