Aktualności

Konkurs INNOWACJA+ Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

12.12.2014

W listopadzie bieżącego roku firma Zamak Mercator dostarczyła dwie wyspecjalizowane wytłaczarki dla P.P.U. INTERMET Sp. z o.o. z siedzibą w Człuchowie. Zaprojektowane i wykonane przez nas maszyny są częścią inwestycji mającej na celu przetwarzanie materiałów odpadowych, takich jak tworzywa i mączka drzewna, w pełnowartościowe tworzywo WPC (Wood Plastic Composit).

Pierwsza z maszyn to wytłaczarka jednoślimakowa EHP-90i, służącą do przetwarzania odpadów PP/PE w pełnowartościowe tworzywo, w procesie regranulacji. Wytłaczarka posiada kompaktową budowę, układ plastyfikujący o średnicy ślimaka 90 mm i innowacyjnej geometrii. Maksymalna wydajność wytłaczarki wynosi 280 kg/h. Urządzenie jest sterowane poprzez panel dotykowy, na którym zwizualizowany jest cały proces przetwórstwa. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa wytłaczarki ogranicza się praktycznie do samego nadzorowania przebiegu procesu.

Druga wytłaczarka o średnicy układu uplastyczniającego równej 60 mm, model EHP-60i, jest przeznaczona do współpracy z linią do wytwarzania profili z WPC, jako koekstruder. Przejezdna rama pozwala na przemieszczanie wytłaczarki w zależności od potrzeb. Jest ona również sterowana przy pomocy panelu dotykowego, poprzez sterownik PLC. Oprogramowanie umożliwia kontrolę wszystkich parametrów procesu, jak również używanie gotowych receptur.

Firma P.P.U. INTERMET jest jednym z czołowych w Polsce producentów szpul i bębnów nawojowych, działającym w przemyśle kabli i przewodów. Od początku istnienia firma wypracowała solidną reputację dzięki rzetelności i wysokiej jakości świadczonych usług. INTERMET od lat jest też aktywnym beneficjentem projektów unijnych, których do tej pory wdrożył już ponad 20. W listopadzie tego roku firma została wyróżniona w konkursie INNOWACJA + za efektywne promowanie projektu „Wdrożenie innowacyjności w INTERMET przez realizację badań przemysłowych i prac B+R”.

Licznik odwiedzin: 48998