Aktualności

Innowacyjne walcarki laboratoryjne dla prac badawczych

04.05.2017

Nasi inżynierowie wiedzą, jak ważną częścią przemysłu są prace badawcze umożliwiające rozwój nowych technologii, dlatego naszą dumą projektową stają się najwyższej jakości walcarki laboratoryjne dla tworzyw sztucznych i gumy. I tym razem nasz produkt pracuje już w dziale R&D, jednej z największych firm z polskiej branży chemiczno kablowej.

Największą zaletą walcarek laboratoryjnych w przemyśle tworzyw jest ich niewątpliwa uniwersalność: szeroki zakres parametrów użytkowych umożliwia badania procesów przetwórczych i tworzenie mieszanek dla całego spektrum tworzyw polimerowych i gumy. Istotnymi właściwościami naszych urządzeń jest ich ergonomia i bezpieczeństwo użytkowania oraz krótki czas przygotowania urządzenia do następnego badania. Walcarki marki Zamak Mercator, umożliwiają również symulację procesów przemysłowego walcowania w warunkach laboratoryjnych.

 

W walcarkach laboratoryjnych elementem roboczym są dwa grzane i chłodzone walce, pokryte warstwą chromu technicznego dla zapewnienia jak najwyższej gładkości powierzchni i twardości. Materiał na walcach zostaje uplastyczniony pod wpływem ciepła, a różnica w prędkościach obrotowych walców (frykcja) powoduje silne ścinanie materiału, dając bardzo efektywne mieszanie, które jest istotne przy tworzeniu nowych mieszanek różnych tworzyw. W badaniach bardzo istotne jest precyzyjne sterowanie parametrami procesu, dlatego w odpowiedzi na to zapotrzebowanie nasz dział automatyki stworzył wysoce precyzyjny system sterowania, obsługiwanego poprzez panel dotykowy umieszczony na urządzeniu, stąd możliwa jest ciągła kontrola takich parametrów jak: temperatura, frykcja, obroty, moment obrotowy, siła i zużycie energii.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem, zapraszamy do odwiedzeni naszej Firmy w Skawinie.

 

Licznik odwiedzin: 48998