Aktualności

Lepsze pomysły Zamak Mercator - mieszalniki z instalacją gazu obiegowego oraz stacja pakowania

05.05.2017

W kwietniu br. firma Zamak Mercator, oddała do użytku dla jednego z europejskich koncernów z branży chemicznej innowacyjny system mieszalników z instalacją gazu obiegowego oraz stację pakowania. Zaprojektowana i wykonana linia, będzie pracowała dla lidera w produkcji metalicznych pigmentów proszkowych oraz farb i lakierów drukarskich. Z uwagi na specyfikę pracy, oddany do użytku system spełnia wymagania ATEX i SIL.

Dostarczona linia składa się z najwyższej klasy elementów, zapewniających bezbłędną pracę układów dozowania, mieszalników i doprowadzania powietrza oraz argonu, które wykorzystuje się przy produkcji farb drukarskich zawierających np. nanosrebro, które przeznaczone są do stosowania z systemami atramentowymi w drukowanej elektronice.

W skład zaprojektowanego systemu wchodzą następujące urządzenia:

  • rozdzielacz dostarczający proszek do mieszalników
  • mieszalniki
  • zestaw rur doprowadzających argon oraz powietrze do wybranych punktów układu
  • zbiornik nasypowy
  • zautomatyzowany układ napełniania beczek

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, projektowane i wykonywane przez nas na indywidualne zamówienia stawiają nas w czołówce polskich firm przemysłowych, dlatego w celu omówienia indywidualnych zapytań zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998