Aktualności

Mówisz NewEX, myślisz New Extruder - nowa wytłaczarka

05.04.2017

ZAMAK MERCATOR to marka, która od lat kojarzy się z wyzwaniami.

Ciekawe i skomplikowane projekty, jeszcze szersze doskonalenie umiejętności, nawiązywanie nowych kontaktów i przede wszystkim kreatywność i innowacyjność – to jest to, co nadaje naszej firmie równowagę  pracy i intelektualnego zaangażowania.

ZAMAK MERCATOR jest dumnym uczestnikiem europejskiego projektu NewEX, który angażuje tylko najbardziej nowoczesne instytucje, którym nie jest straszna innowacyjność i otwartość na nowości technologiczne.

W tym przedsięwzięciu biorą udział uniwersytety i przedsiębiorstwa z Czech, Słowacji, Portugalii oraz oczywiście Polski – oprócz naszej firmy, w tym prestiżowym wydarzeniu bierze udział tylko Politechnika Lubelska.

newex-zamak-mercator

Pierwszym, podstawowym celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczenia w zakresie projektowania i budowy wytłaczarek między wszystkimi uczestnikami procesu.

By to osiągnąć, konieczne będą liczne wzajemne odwiedziny pomiędzy uczestnikami, a także aktywny udział w sympozjach, konferencjach i szkoleniach.

Drugim, najbardziej wymagającym, ale i przede wszystkim najciekawszym celem tego projektu są:

  • opracowanie,
  • zaprojektowanie,
  • zbudowanie
  • przetestowanie wytłaczarki jednoślimakowej,

Charakteryzuje się ona nietypowymi innowacjami takimi jak m.in.: rowkowana strefa zasypu o zmiennej geometrii rowków, obrotowa część cylindra napędzana mechanicznie i specjalistyczna geometria ślimaka.

Projekt NewEX trwa do końca 2020 roku i niesie ze sobą wiele emocji.

Wymaga wielkiego zaangażowania, kreatywności, terminowości i szeroko rozumianego profesjonalizmu.

To nas nie przeraża. Jesteśmy przekonani, że wiedza, umiejętności i kontakty, które zdobędziemy dzięki udziałowi w tej zaszczytnej inicjatywie Unii Europejskiej, staną się początkiem dalszych sukcesów naszej Firmy zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.  

W związku z tym projektem zachęcamy szczególnie studentów i absolwentów polskich uczelni technicznych, ale i nie tylko, do składania aplikacji na praktyki i staże w naszej Firmie.

Licznik odwiedzin: 48998