Aktualności

Linia do wytłaczania i wulkanizacji profili – ZAMAK MERCATOR i nanokompozyty

08.03.2017

Nanokompozyty są ciekawym, a może i trochę modnym przedmiotem badań naukowych na całym świecie. Zazwyczaj jednak w większości przypadków, ogromny potencjał tych nowoczesnych materiałów, czeka dopiero na wprowadzenie w obszar przemysłowy.  

Nanokompozyty są ciekawym, a może i trochę modnym przedmiotem badań naukowych na całym świecie. Zazwyczaj jednak w większości przypadków, ogromny potencjał tych nowoczesnych materiałów, czeka dopiero na wprowadzenie w obszar przemysłowy.  

Nasz klient - Spółdzielnia Pracy Chemiczno-Wytwórcza „SPOIWO” w Radomiu uruchomiła wielkoprzemysłową linie spod marki ZAMAK MERCATOR tj. linię do wytłaczania i wulkanizacji profili z gumy porowatej, która jest częścią projektu „Wdrożenie do działalności firmy proekologicznej technologii wytwarzania nanokompozytów elastomerowych metodą wulkanizacji” w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Bardzo innowacyjny projekt spółdzielni SPOIWO, zyskał wysokie notowania w ramach wdrażania technologii nanokompozytów elastomerowych.

 

Wysokiej klasy materiały z gumy porowatej, są szczególnie wymagające w przetwórstwie. Linie produkcji ZAMAK MERCATOR, pozwalają spełnić rygorystyczne wymagania jakości powierzchni, wulkanizacji oraz geometrii profilu w całym przekroju.

W skład dostarczonej linii wchodzą:

  • wytłaczarka jednoślimakowa do gumy Ø60 z głowicą wytłaczającą i walcami podającymi,
  • piec szokowy IR oraz piec tunelowy IR zapewniające równomierną wulkanizację profili gumowych,
  • wanna chłodząca z ekologicznym systemem zamkniętego układu wodnego,
  • odciąg gąsienicowy,
  • laserowy układ pomiarowy „in time” kontrolujący geometrię profilu z dokładnością wysokości do 2 μm i szerokości do 20 μm.

Dziękujemy członkom spółdzielni SPOIWO za zaufanie i wybranie czołowego polskiego producenta spośród ofert innych wytwórców. Jesteśmy przekonani, że takimi działaniami wspólnie zmieniamy oblicze polskiego przemysłu.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

*Nanokompozyty są to materiały kompozytowe w których przynajmniej jeden z wymiarów napełniacza jest w skali nanometrycznej (poniżej 100 nm). Dzięki małym wymiarom napełniacza powierzchnia oddziaływania z osnową jest znacznie większa niż dla zwykłych kompozytów, przez co materiał uzyskuje nieosiągalne wcześniej właściwości, np. nanokompozyty polimerowe o wytrzymałości zbliżonej do stali.

 

Licznik odwiedzin: 48998