Aktualności

Zamak Mercator z kolejną wytłaczarką laboratoryjną w służbie nauki

20.01.2017

Nowy Rok 2017 zaczął się dla ZAMAK MERCATOR niezwykle pomyślnie. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż na naszym koncie pojawił się kolejny projekt dla rozwoju polskiej nauki – nowa dwuślimakowa wytłaczarka laboratoryjna o ślimakach Ø12 mm.

Taka oto wytłaczarka, została tym razem dostarczona przez naszą firmę do Politechniki Rzeszowskiej. Z początkiem nowego semestru maszyna diametralnie poszerzy możliwości badawcze (tworzyw sztucznych) w Katedrze Przeróbki Plastycznej Politechniki Rzeszowskiej.

Wytłaczarka laboratoryjna 2x Ø12 spod „skrzydeł”  ZAMAK MAERCATOR, dzięki specjalnej konstrukcji segmentowych ślimaków, o opcji pracy współbieżnej i przeciwbieżnej, daje mistrzowskie rozprowadzenie napełniacza w materiałach kompozytowych, a nawet nanokompozytach.

Precyzyjny układ regulacji temperatury wytłaczarki laboratoryjnej 2x Ø12 pozwala na niezwykle dokładną kontrolę warunków w układzie uplastyczniającym, dlatego ten model maszyny staje się bezkonkurencyjny w przetwórstwie kompozytów o bardzo wąskim oknie przetwórczym. Nie da się zaprzeczyć, że wytłaczarka laboratoryjna dwuślimakowa 2x Ø12 jest niezwykle wszechstronna, a dzięki jej innowacyjnym możliwościom, można działać na bardzo wielu polach przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Kolejne urządzenie ZAMAK MERCATOR na jednej z najlepszych polskich uczelni,  to bardzo istotny znak i ogromna motywacja, aby zdolni studenci, kadra nauczycielska i przyszli inżynierowie, mogli poszerzać swą wiedzę i doświadczenie w oparciu o najnowsze technologie, które oferujemy. 

Naukowcom z Politechniki Rzeszowskiej życzymy owocnej pracy i inspiracji w publikacjach i przełomowych odkryciach. Jesteśmy pewni, że maszyny ZAMAK MERCATOR będą  źródłem dalszych sukcesów.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998