Aktualności

Maksymalna precyzja i kompaktowa budowa

18.03.2016

Firma ZAMAK MERCATOR dysponując wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i budowie maszyn opracowała kolejne modyfikacje poprawiające sprawność i funkcjonalność oferowanych wytłaczarek.

W najnowszej linii wytłaczarek jednoślimakowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych wprowadzono szereg nowych rozwiązań, a nasz dział konstrukcyjny nie ustaje w poszukiwaniu i implementacji kolejnych innowacji.

wytlaczarka laboratoryjna jednloslimakowa

Wśród zmian warto wymienić m.in. konstrukcję strefy zasypu, wyposażoną w ślimak stożkowy umożliwiający zabieranie większych granulek tworzywa, możliwość wyciągania ślimaka z tyłu wytłaczarki bez konieczności demontażu głowicy, czy też wyposażenie cylindra w efektywny system grzania (wysokiej klasy grzałki opaskowe) i chłodzenia powietrznego. Czas nagrzewania do temperatury 200°C wynosi około 15 - 20 min. Równie szybki jest czas chłodzenia, który nie przekracza 30 min. Strefa zasypu jest chłodzona wodą.

wytlaczarka laboratoryjna jednoslimakowa

Wytaczarki jednoślimakowe firmy Zamak Mercator spełniają wyśrubowane wymagania Klientów z wielu specjalistycznych branż. Przykładem jest firma Hagmed specjalizująca się w m.in. produkcji jednorazowego sprzętu medycznego. Laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa fi 16, skonstruowana na indywidualne zamówienie, stała się kluczową maszyną w produkcji elementów przeznaczonych dla branży medycznej, znajdujących się w ofercie firmy Hagmed.

 

Jako producent wytłaczarek jesteśmy dumni z szerokiego wachlarza zastosowań naszych urządzeń, które są wykorzystywane przez użytkowników z najróżniejszych branż i gałęzi przemysłu.

Licznik odwiedzin: 48998