Aktualności

Satysfakcja producenta

19.02.2016

Pierwszy kwartał roku przyniósł kolejną realizację, tym razem dla międzynarodowej firmy z branży automotive Tristone Flowtech Poland.

Dostarczone do Tristone urządzenie to wytłaczarka jednoślimakowa o wymiarach ślimaka Ø 90 [mm] i długości L/D=16. Przeznaczona jest do wytłaczania profili z EPDM.

wytlaczarka jednoslimakowa fi90 guma przemysl

W wytłaczarce zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Układ podawania gumy został wykonany w taki sposób, by zminimalizować ilości odpadu, co było istotnym parametrem dla zleceniodawcy. Wytłaczarka sterowana jest z dotykowego panelu operatora umieszczonego na ruchomym, obrotowym wysięgniku, co zwiększa ergonomię urządzenia. Układ plastyfikujący składa się z cylindra posiadającego cztery strefy grzewczo-chłodzące, geometria ślimaków dostosowana jest do przetwórstwa szerokiego zakresu rodzajów EPDM. Wytłaczarka zakończona jest zamknięciem zasilanym hydraulicznie, którego zadaniem jest zmocowanie głowicy do cylindra wytłaczarki. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 400 [bar]. Napęd ślimaka realizowany będzie za pomocą silnika asynchronicznego z indywidualnym system chłodzenia o mocy 75 [kW] poprzez przekładnię redukcyjną.

Maszynę wyposażono w lej zasypowy, skonstruowany w zgodzie z zasadami ergonomii i bezpieczeństwa. Posiada ona również głowicę krzyżową mocowaną do wytłaczarki na zawiasie, dodatkowo podpartą rolką do posadzki, co pozwala na łatwą i szybką wymianę narzędzi kształtujących. Budowa głowicy jest w pełni dostosowana do specyfiki przetwarzanych materiałów z grupy EPDM.

 

Licznik odwiedzin: 48998