Aktualności

Krakowscy studenci poznają innowacje firmy ZAMAK MERCATOR

20.11.2016

W ramach współpracy firmy ZAMAK MERCATOR z Politechniką Krakowską w dniu  16.11.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjno- praktyczne dla studenów V roku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej z Politechniki Krakowskiej.

Koordynatorem współpracy i opiekunem merytorycznym z ramienia firmy ZAMAK MERCATOR jest dr inż. Jakub Fic – Dyrektor Działu Technologii i Wdrożenia. Spotkanie miało formę ćwiczeń praktycznych i obejmowało:
- prezentacje możliwości i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wytłaczarki dwuślimakowej 2 x ᴓ24 i wytłaczarki stożkowej laboratoryjnej;
- omówienie procesu doboru surowca ( PLA, ABS, TPC, HIPS, Nylon ) produkcyjnego dla filamentu do drukarek 3D na linii wytłaczarkowej wraz z prezentacją rozruchu linii.

Zaprezentowane zostały uniwersalne możliwości wytłaczarki dwuślimakowej 2 x ᴓ24, której wyjątkowe parametry techniczne umożliwiają przetwarzanie szerokiej gamy tworzyw sztucznych, również tych z dużą zawartością napełniaczy.

Wytłaczarki stożkowe firmy ZAMAK MERCATOR dają możliwość intensywnego przetwarzania małych objętości próbek, co jest szczególnie ważne w badaniach laboratoryjnych. Szczególnie to zainteresowało brać akademicką, która w pracach dyplomowych zajmuje się przetwarzaniem kompozytów z udziałem bardzo nowoczesnych, ale drogich napełniaczy.

Druga część spotkania opierała się na prezentacji linii do produkcji filamentu do drukarek 3D, która umożliwia otrzymywanie żyłki o wysokiej jakości i precyzji wymiarów. Studenci mogli przekonać się jak może być łatwy i szybki rozruch linii produkcyjnej, dzięki cyfrowemu systemowi sterowania w jaki wyposażony są linie ZAMAK MERCATOR.

Wizyty studyjne w zakładach przemysłowych takich jak ZAMAK MERCATOR są dla studentów wyjątkową szansą na skonfrontowanie swojej wiedzy teoretycznej z praktycznymi wskazówkami doświadczonych inżynierów. Takie spotkania dają również studentom możliwość poznania innowacji w zakresie surowców i sposobu ich przetwarzania oraz poszerzenia wiedzy o przemysłowe rozwiązania znanych dotychczas problemów w procesie wytłaczania,  raczej z książek i wykładów jak należy przyjąć, biorąc pod uwagę wiek gości.

Licznik odwiedzin: 48998