Aktualności

Kolejny cykl edukacyjno-praktyczny dla polskich studentów

15.11.2016

W dniu 14 listopada 2016 r. odwiedzili naszą firmę  studenci II roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Częstochowskiej.

 

Spotkanie miało formę ćwiczeń praktycznych i obejmowało prezentację możliwości innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wytłaczarek dwuślimakowych laboratoryjnych. Podczas dwugodzinnej prezentacji omówiono nie tylko zagadnienia powstawania maszyn dla przetwórstwa tworzy i gumy w zakładzie Zamak Mercator, ale także proces produkcyjny filamentu do drukarek 3D.

Pierwsza część spotkania dała studentom możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami w budowie wytłaczarki dwuślimakowej równoległej 2 x ᴓ24 i laboratoryjnej wytłaczarki dwuślimakowej stożkowej. Wytłaczarki dwuślimakowe Zamak Mercator wyróżniają się dużą wydajnością, trwałą i ergonomiczną budową, niskim zużyciem energii i są bardzo kompatybilne do reszty wyposażenia niezbędnego dla badań jak i produkcji przemysłowej.

Następnie po serii pytań, studenci mieli możliwość uczestniczenia w rozruchu linii produkcyjnej do produkcji filamentu, ustawienia parametrów wytłaczarki EHP -32, w tym laserowego urządzenia pomiarowego, aby otrzymać żyłkę o precyzyjnych, zadanych wymiarach. 

Dla przyszłych inżynierów ta wizyta była unikalną okazją do rozmowy z projektantami i technologami (twórcami linii) do filamentu dla drukarek 3D, jako że  firma Zamak Mercator jest jedynym polskim producentem, który posiada w swojej ofercie linię do produkcji wysokiej jakości żyłek do różnego zastosowania. Mamy nadzieję, że udało się nam wspólnie  skonfrontować dotychczasową wiedzę teoretyczną z praktycznymi rozwiązaniami dedykowanymi dla przemysłu.

Licznik odwiedzin: 48998