Aktualności

Rozwój rynku filamentu dla druku 3D

18.08.2016

Technologia druku 3D, według przewidywań analityków z firmy Gartner na 2016 r. znajduje się w pierwszej dziesiątce strategicznych trendów technologicznych. W obszarze druku 3D największy rozwój dotyczy materiałów do druku 3D (filament, żyłka do druku 3D), jako że to one stanowią ograniczenie w zaspokojeniu potrzeb klientów w zakresie konkretnej właściwości fizycznej czy chemicznej pożądanego produktu finalnego.

W kontekście innowacyjnych rozwiązań dla branży druku 3D i producentów filamentu, firma Zamak Mercator, jako jedyny polski producent posiada w swojej ofercie linię do produkcji filamentu do drukarek 3D i żyłek innego zastosowania. W ostatnich tygodniach linia do produkcji żyłki i filamentu rozpoczęła produkcję w Łodzi w firmie P3D sp. z o.o.

Linia przeznaczona jest do produkcji żył (filament) stosowanych w drukarkach 3D. Linia umożliwia ekstruzję filamentu o średnicy od 1,75 mm do 3,00 mm i zapewnia dużą dokładność wymiarową. Filament może być wytłaczany z tworzyw takich jak: PP, PE, ABS, PLA lub innych.

Zastosowane w linii urządzenia, charakteryzują się energooszczędnością, precyzją działania, dużą wydajnością i są w stanie wytworzyć produkt o wysokiej jakości.

W skład linii do produkcji filamentu wchodzą następujące maszyny:
- wytłaczarka jednoślimakowa, o średnicy ślimaka 32 mm,
- osuszacz surowca z podajnikiem,
- pompa tworzywa,
- głowica formująca,
- wanna „gorąca”, z termostatem do podgrzewania wody i utrzymywania zadanej temperatury,
- wanna chłodząca z osuszaczem,
- miernik laserowy do pomiaru średnicy żyłki (filamentu),
- odciąg gąsienicowy,
- nawijarka dwuwrzecionowa z licznikiem metrów, do konfekcji filamentu.

Linia do produkcji filamentu (żyłki) do drukarek 3D posiada certyfikat CE i może być instalowana na trenie całej Europy, otrzymując serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Licznik odwiedzin: 48998