Aktualności

Dynamiczny rozwój w branży druku 3D

23.12.2015

Okres przedświąteczny okazał się dla naszej firmy wyjątkowo pracowity. Z sukcesem przeprowadziliśmy kolejne uruchomienie linii do produkcji filamentu do drukarek 3D w Hrubieszowie woj. Lubelskie.

Produkcję linii do filamentu do drukarek 3D zrealizowaliśmy dla Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Norbert Nowak. 

Bazując na doświadczeniu w przetwórstwie tworzyw sztucznych, inżynierowie ZAMAK MERCATOR opracowali technologię produkcji filamentu do drukarek 3D, o wysokiej dokładności wymiarowej. Wyprodukowana linia do wytwarzania żyłki stosowanej w drukarkach 3D, umożliwia ekstruzję żyłki o średnicy 1,75 mm i 3,0 mm z tworzyw takich jak: PP, PE, ABS, PLA lub innych.

 

wytlaczarka jednoslimakowa filament 3dLinia produkcyjna uruchomiona w Hrubieszowie składa się z następujących elementów:
- wytłaczarka jednoślimakowa EHP – 32,
- osuszacz surowca z podajnikiem,
- pompa tworzywa,
- głowica formująca,
- wanna gorąca i chłodząca,
- układ pomiarowy średnicy żyłki,
- odciąg 2 – rolkowy,
- kompensator grawitacyjny i nawijarka dwuwrzecionowa z licznikiem metrów.

Wytłaczarka jednoślimakowa Ø 32 służy do przetwarzania szerokiej gamy tworzyw sztucznych w postaci granulatów. Kompaktowa konstrukcja oparta jest o ramę, na której zamocowany jest silnik z motoreduktorem, łożyskiem oporowym i układem uplastyczniającym, składającym się ze ślimaka i cylindra. Geometria ślimaka jest dopasowana do przetwórstwa konkretnego tworzywa, niemniej niektóre ślimaki pozwalają przetwarzać szerszą ich gamę. Zarówno ślimak jak i cylinder są poddane procesowi azotowania na głębokość 0,5 mm, co zabezpiecza powierzchnie robocze tych elementów przed nadmiernym zużyciem.

Linia została w pełni dostosowana do potrzeb i wymagań klienta, specjalizującego się w drukowaniu, skanowaniu, modelowaniu i prototypowaniu projektów do druku przestrzennego.

Życzymy dalszego dynamicznego rozwoju w branży druku 3D.

Licznik odwiedzin: 48998