Aktualności

Studenci na ćwiczeniach w Zamak Mercator

19.11.2015

18.11 br. odbyło się jedno z cyklicznych spotkań organizowanych w ramach współpracy firmy ZAMAK MERCATOR z Politechniką Krakowską. Dział produkcji odwiedzili studenci V roku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

Koordynatorem współpracy i opiekunem merytorycznym z ramienia firmy ZAMAK MERCATOR jest dr inż. Jakub Fic – Dyrektor Działu Projektowego. Spotkanie miało formę ćwiczeń praktycznych i obejmowało:
- omówienie procesu produkcyjnego filamentu do drukarek 3D na linii wytłaczarkowej wraz z rozruchem
- prezentacje możliwości i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wytłaczarki dwuślimakowej 2 x ᴓ24.

Prezentowana linia do produkcji żył przeznaczonych do drukarek 3D składa się z zaawansowanych technologicznie urządzeń, umożliwiających  wytworzenie wysokiej jakości gotowego produktu w oparciu o składniki bazowe z szerokiego zakresu materiałów polimerowych.

Szczegółowe informacje o linii do filamentu do drukarek 3d – kliknij tutaj.

Druga część ćwiczeń poświęcona była możliwościom laboratoryjnej wytłaczarki dwuślimakowej 2 x ᴓ24. Wytłaczarka firmy ZAMAK MERCATOR posiada niespotykane w skali światowej parametry techniczne i jest przeznaczona przede wszystkim do prac badawczych, polegających na wytłaczaniu tworzyw trudno przetwarzalnych, z dużą zawartością dodatków oraz kompozytów z proszkami i włóknami.

Więcej informacji o laboratoryjnej wytłaczarce dwuślimakowej 2 x ᴓ24 – kliknij tutaj.

Spotkanie w firmie ZAMAK MERCATOR dało szanse studentom skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktycznymi wskazówkami doświadczonych inżynierów.

 

Licznik odwiedzin: 48998