Aktualności

Nowa linia do produkcji filamentu (żyłki) dla firmy RICO 3D

16.06.2015

Równolegle do prezentacji naszych urządzeń podczas Międzynarodowych Targów PLASTPOL w Kielcach, dostarczaliśmy pełną linię do produkcji żyłki (filamentu) dedykowanej dla drukarek 3D.

Kolejnym nabywcą takiej linii stała się firma RICO 3D – Ryszard Bieda z siedzibą w Starych Bystrych.

Wyprodukowana linia do produkcji żyłki stosowanej w drukarkach 3D, umożliwia ekstruzję żyłki o średnicy 1,75 mm i 3,0 mm z tworzyw takich jak: PP, PE, ABS, PLA lub innych. W jej skład wchodzą następujące urządzenia (m.in.):
- wytłaczarka jednoślimakowa EHP – 32,
- osuszacz surowca z podajnikiem,
- pompa tworzywa,
- głowica formująca,
- wanna gorąca i chłodząca,
- układ pomiarowy średnicy żyłki,
- odciąg 2 – rolkowy,
- kompensator grawitacyjny i nawijarka dwuwrzecionowa z licznikiem metrów.

Linia została w pełni dostosowana do potrzeb i wymagań klienta, specjalizującego się w drukowaniu, skanowaniu, modelowaniu i prototypowaniu projektów do druku przestrzennego.

linia filament 3d wytlaczarka jednoslimakowa

W ostatnich latach dokonano przełomu w rozwoju technologii druku przestrzennego – wytwarzanie trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu znalazło zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach ludzkiej aktywności, od produkcji ubrań i zabawek aż po przemysł medyczny. Szybki wzrost zainteresowania drukiem 3D skłonił naszą firmę do wychodzenia naprzeciw potrzebom rynku, stąd w naszej ofercie od kilku miesięcy znajdują się również linie do produkcji filamentu, czyli materiału produkcyjnego wykorzystywanego do drukarek 3D.

Możemy z satysfakcją stwierdzić, że obok urządzeń laboratoryjnych (wytłaczarki, wtryskarki, walcarki) właśnie linie do produkcji żyłki (filamentu) do drukarek 3D, stają się bardzo innowacyjnym i atrakcyjnym produktem naszej Firmy.

Wszystkich zainteresowanych tym produktem zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.

Licznik odwiedzin: 48998