Aktualności

Innowacyjne urządzenia dla: Polimarky, Synthos i Uniwersytetu Sabanci w Turcji.

03.04.2015

Marzec bieżącego roku okazał się dla firmy Zamak Mercator Sp. z o.o. niezwykle pracowitym okresem – w tym krótkim czasie dostarczyliśmy trzy kompletne, nowoczesne i innowacyjne maszyny oraz linie produkcyjne do naszych kooperantów w kraju i za granicą.

Innowacyjna linia do produkcji kabli prototypowych zaprojektowana i wykonana przez naszą Firmę rozpoczyna pracę w firmie POLIMARKY Sp. z o.o. Sp. k. w Rzeszowie. W skład linii wchodzi laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa EHP-32 wraz z głowicą krzyżową, odciągiem gąsienicowym oraz kompletnym systemem sterowania. Wytłaczarka została wyposażona w układ dozujący składający się z leja zasypowego z systemem szybkiego wpustu tworzywa oraz czujnik minimalnego poziomu granulatu. Maszyna jest przeznaczona do przetwarzania materiałów i tworzyw behalogenowych typu PE/PP. Sterowanie urządzenia jest w pełni zautomatyzowane dzięki zastosowaniu sterowników typu PLC.

wytlaczarka jednoslimakowa pompa tworzywa odciag gasienicowy

Drugim sfinalizowanym projektem naszej firmy jest dostawa nowoczesnej, dwuślimakowej wytłaczarki do polimerów dla Centrum Badawczo-Rozwojowego Nowych Technologii SYNTHOS S.A. z siedzibą w Oświęcimiu. Zasadniczym zadaniem tego modelu wytłaczarki jest oddzielenie koagulantu od polimeru i usunięcie go na zewnątrz urządzenia. Dostarczona wytłaczarka posiada możliwość integracji z urządzeniem tnącym polimer, uformowany w procesie ekstruzji.

wytlaczarka

Kolejnym urządzeniem przekazanym przez firmę Zamak Mercator jest dwuślimakowa wytłaczarka laboratoryjna EHP 2x12, wykonana na zamówienie ośrodka badawczego działającego na Uniwersytecie Sabanci w Turcji. Urządzenie służy do testowania polimerów z wypełniaczami. Do wytłaczarki wykonano side-feeder, który w dwóch miejscach można podłączyć do cylindra. Side-feeder umożliwia wprowadzanie do przetwarzanego tworzywa różnych dodatków, zwiększając tym samym możliwości maszyny. Stanowisko badawcze wyposażone w tego rodzaju urządzenie umożliwia przetwarzanie niewielkich ilości tworzywa, co dla jednostek badawczych m.in. takich jak Uniwersytet Sabanci stanowi niepodważalną zaletę.

wytlaczarka dwuslimakowa laboratoryjna

Wszystkie wymienione powyżej urządzenia w pełni odpowiadają oczekiwaniom naszych Klientów, a specjalnie dla nich dedykowane rozwiązania, zwiększą dalszy rozwój najnowszych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Licznik odwiedzin: 48998