Aktualności

Dostawa linii do granulacji i profili WPC

25.05.2015

Zamak Mercator Sp. z o.o. dostarczył do P.P.U. INTERMET Sp. z o.o. dwie innowacyjne, proekologiczne linie do produkcji kompozytów w oparciu o mączkę drzewną (WPC).

Pierwsza linia służy do produkcji granulatu WPC na bazie pozyskanych z recyklingu tworzyw PP/PE, odpadowej mączki drzewnej i dodatków poprawiających jakość kompozytu.

 

wytlaczarka dwuslimakowa linia wpc kompozyty

 

W skład linii wchodzi wysokowydajna wytłaczarka stożkowa dwuślimakowa z odgazowaniem atmosferycznym i podciśnieniowym. Kolejnym elementem linii jest granulator. Cięcie wytłoczonego kompozytu następuje w systemie powietrznym, z uwagi na dużą chłonność wilgoci przez zawartą w kompozycie mączkę drzewną. Chłodzenie ciętego granulatu następuje w systemie cyklonów poprzez powietrze pod ciśnieniem, które jest tłoczone przez wysokowydajne wentylatory. Proces jest maksymalnie skrócony i w związku z brakiem jakichkolwiek odpadów jest wysoce proekologiczny.

Druga linia służy do produkcji profili z kompozytu WPC. Linia składa się z wytłaczarki stożkowej dwuślimakowej z odgazowaniem atmosferycznym i podciśnieniowym, głowicy do wytłaczania profili o maksymalnym przekroju 140 x 140 mm, stołu kalibrującego z zestawem kalibratorów, odciągu gąsienicowego, nadążnej piły tnącej i stołu odkładczego. Linia jest sterowana automatycznie na bazie rozwiązań firmy Siemens, poprzez odpowiednie oprogramowanie.

 

linia przemyslowa profil kompozyt wpc

 

Linia została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej przystosowanie do wytłaczania również spienionego WPC, co potwierdza jej uniwersalność. Także została dobrana indywidulanie kolorystyka linii, aby nawiązywała do kolorystyki pozostałych maszyn używanych przez Klienta.

Licznik odwiedzin: 48998